Jaki jest związek pomiędzy marihuaną, a schizofrenią?

Sprzeczne informacje pojawiają się zawsze

Wiele informacji sprzecznych na temat związku potencjalnego schizofrenii oraz marihuany spowodowało pojawienie się opinii stricte fałszywych. Badania, które były publikowane w grudniu zasugerowały, że jak najbardziej mogą się nasilić genetyczne uwarunkowania u osób, które są podatne na schizofrenię. Wiele badań także udowadnia, że marihuana może być świetnym lekarstwem między innymi właśnie na schizofrenię.

Czym jest schizofrenia?

Schizofrenia to nic innego jak psychiczne zaburzenie. Dotyka jednego procenta całej populacji w cywilizowanych społeczeństwach. Istnieje szereg objawów oraz oznak, które są podzielone dokładnie na dwie kategorie: objawy negatywne oraz objawy pozytywne.

Coś więcej o objawach pozytywnych oraz o objawach negatywnych.

Do objawów pozytywnych, które na pewno nie występują u ogólnej populacji, to na przykład urojenia, psychozy czy też halucynacje. Jeśli zaś chodzi o objawy negatywne, to są to typowe zaburzania funkcji. Są one zwykle do wyleczenia trudniejsze jeśli chodzi o behawioralną perspektywę. Niektóre przykłady negatywnych objawów to niemożność odczuwania przyjemności jak i także brak emocji.

Tytułem podsumowania

Absolutnie nie ma lekarstwa na schizofrenię. Terapie istniejące są skoncentrowane przede wszystkich na kontrolowaniu istniejących już objawów. Wele ze stosowanych powszechnie metod ma potencjał jak najbardziej do powodowania ubocznych efektów, w tym także znacznie zwiększonej wrażliwości na drgawki, na światło jak i także tak zwany deficyt uwagi.